Nikola Jokić zabeležio je drugi tripl-dabl u sezoni i postigao koš za pobedu Denvera nad Dalasom 91:89 iako je imao slabe procenta šuta.

Statistika

• Za 40 minuta na parketu Nikola Jokić je zabeležio 16 skokova, 11 asistencija, 2 blokade i 0 ukradenih lopti.
  • 5/13 za dva (Procenat šuta za dva: 38.5%)
  • 1/6 za tri (Procenat šuta za tri: 16.7%)
  • 0/1 sa linije penala (Procenat šuta sa linije penala: 0.0%)
  • 3 faulova i 3 izgubljenih lopti.

Dalas je imao devet poena prednosti u četvrtoj četvrtini, ali su se srpski centar i njegovi saigrači, pre svih Marej koji je, iako prebačen u rezerviste, postigao deset od svojih 15 poena u toj deonici, pobrinuli za preokret.

Jokićev pogodak u poslednjem minutu ispostavio se kao ključan, jer je njime postavio konačan rezultat, mada su trijumf Nagetsi obezbedili kao tim, pre svega Plamli dobrom odbranom u završnom pokušaju Maveriksa da se vrate u život.

„Nikad ne znaš kako će se kretati tok meča, pa smo se prilagodili onome što nam je igra dala. Promašivali smo otvorene šuteve i polaganja, ali takav je bio meč“, rekao je Jokić.

Nikola Jokić je i na ovom meču imao nekoliko sjajnih poteza, a naročito se istakla jedna „odbojkaška“ asistencija Lajlsu. Uostalom, pogledajte i sami šta je sve 22-godišnji srpski košarkaš radio na ovoj utakmici, u kojoj jednog trenutka ni slavni Dirk Novicki nije znao gde je lopta.

Izvor: Blic, B92