U meču sa Boston Seltiksima, trenutno najboljim timom Istočne konferencije NBA lige, Nikola Jokić je pružio jednu od boljih ovosezonskih partija.

Nikola Jokić odigrao je još jedan sjajan meč u NBA ligi, ali nije pomogao Denvern Nagetsima da izbegnu poraz od Boston Seltiksa 111:110.

Statistika

• Za 35 minuta na parketu Nikola Jokić je zabeležio 11 skokova, 5 asistencija, 0 blokade i 0 ukradenih lopti.
  • 8/17 za dva (Procenat šuta za dva: 47.1%)
  • 2/5 za tri (Procenat šuta za tri: 40.0%)
  • 6/7 sa linije penala (Procenat šuta sa linije penala: 85.7%)
  • 2 faulova i 2 izgubljenih lopti.

Posle sjanih poteza u prvom poluvremenu, poput jedne finte i asistencije za alejup kolege iz reketa, Mejsona Plamlija…

Jokić je u prvom minutu drugog poluvremena stigao do dabl-dabla, 20. u poslednjih 40 utakmica, a meč je završio sa 24 poena, 11 skokova i pet asistencija.

… u trećoj četvrtini, koju je Denver dobio sa 37:34, Jokić je ubacio 11 poena i poveo Nagetse ka iznenađenju.

Ono je, međutim, izostalo usled nedostatka pravog defanzivnog odgovora na izazove „kelta“, koje su predvodili MVP prošlog Mundobasketa, Kajri Irving, sa 27 poena, odnosno Džejson Tejtjum sa 20.

Nagetsi su uspeli da nadoknade 20 poena zaostatka iz prvog poluvremena, međutim, trojkom Džejlena Brauna 34 sekunde pre kraja Seltiksi su odneli pobedu iz Kolorada.

Seltikse je predvodio Kajri Irving sa 27 poena (11/17 iz igre) uz 6 asistencija, a 20 je dodao Džejson Tejtum uz šest skokova.

Izvor: Blic, B92