Centar Denvera Nikola Jokić posle nekoliko lošijih partija zaigrao je na uobičajenom nivou, ali ni njegova odlična partija nije pomogla Nagetsima da izbegnu poraz od Klivlenda - 113:108.

Denver Nagetsi uspeli su predvođeni našim reprezentativcem da stignu i prestignu Klivlend Kavalirse, da bi onda na scenu stupio Lebron Džejms.

Statistika

• Za 34 minuta na parketu Nikola Jokić je zabeležio 13 skokova, 6 asistencija, 0 blokade i 0 ukradenih lopti.
  • 12/14 za dva (Procenat šuta za dva: 85.7%)
  • 2/3 za tri (Procenat šuta za tri: 66.7%)
  • 10/11 sa linije penala (Procenat šuta sa linije penala: 90.9%)
  • 2 faulova i 5 izgubljenih lopti.

Međutim, ‘Kralj’ je svaki put imao odgovor, ubacio je poslednjih devet poena gostiju iz Ohaja i susret završio sa 39 poena (10/17 za dva, 5/8 za tri), deset asistencija, osam skokova i ukradenom loptom.

Kavsi su daleko bolje ušli u utakmicu, pošto su brzo stekli 15 poena prednosti, da bi onda Nikola preuzeo stvar u svoje ruke i sa 17 poena u trećem kvartalu (od ukupno 25 u drugom poluvremenu) vratio tim iz Kolorada u meč, odnosno doneo mu preokret.

Klivlend je već u prvoj četvrtini imao 15 poena viška, ali je Denver serijom 11:0 u finišu trećeg perioda uspeo da se vrati u meč (87:89), a u 31. minutu i povede sa 96:93.

Ipak, Kajl Korver, Džef Grin i Džordž Hil vezali su tri trojke (102:96) i najavili trijumf ekipe iz Ohaja.

Džejms je meč završio sa 39 poena (15/25 iz igre, 5/8 za tri), 8 skokova i 10 asistencija, Rodni Hud je postigao 15, Leri Nens 13, uz isto toliko skokova, a Grin 10 poena. Ante Žižić je za 9 minuta postigao 5 poena (2/3 za dva, 1/1 slobodna bacanja), uz 2 skoka.

Pored Jokića, koji je u protekla tri duela ukupno imao 22 poena, istakli su se Geri Heris sa 18, Pol Milsap i Mejson Plamli sa po 12 i Džamal Mari sa 11 poena.

Jokić: Radije bih pobedu nego 36 poena

Fenomenalna partija Nikole Jokića, i njegov učinak od čak 17 poena u trećoj četvrtini kada je skoro sam vratio ekipu u utakmicu, nije pomogla Denveru da slavi protiv Klivledna. Ipak Somborac kaže da njegov učinak nije bitan kada je ekipa izgubila.

"Ekipa bi radije htela pobedu nego moj poenterski učinak. Svi pričaju plej of, plej of, plej of, ali mi moramo da mislimo samo o sledećoj utakmici. To je jedino što je bitno", poručuje skromni Jokić.

Partija srpskog košarkaša naravno nije prošla neopaženo ni kod trenera Majka Melouna.

"Mislim da je bio odličan. Takav Nikola nam treba. Bio je agresivan. Uvodio sam ga u igru i davao mu šansu i on je to vratio timu", rekao je trener Meloun koji je u prethodnoj noći kritikovao najboljeg igrača Denvera zbog manjka agresivnosti. Bio je to tada i jedan od razloga zašto Jokić nije ulazio u igru protiv Dalas Meveriksa u utakmici u kojoj je Denver zabeležio poraz.

Novi rekord

Nikola Jokić je, naime, postao drugi igrač u NBA istoriji, posle Vilta Čembrlena, koji je imao meč sa 36 ili više poena, 13 ili više skokova i šest ili više asistencija, a da je pritom iz igre šutirao sa više od 85% uspešnosti.

Takođe, postao je drugi igrač u istoriji Denver Nagetsa, posle Aleksa Ingliša (nosio dres ovog kluba od 1980. do 1990. godine) koji je u jednoj sezoni imao više od jedne utakmice sa učinkom 35 poena - 10 skokova - 5 asistencija, ili boljim.

Izvor: Sport Klub, B92,