Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su na gostovanju od Filadelfije sa 123:104, a srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je solidnu partiju.

Statistika

• Za 31 minuta na parketu Nikola Jokić je zabeležio 7 skokova, 4 asistencija, 1 blokadu i 1 ukradenu loptu.
  • 4/14 za dva (Procenat šuta za dva: 28.6%)
  • 1/2 za tri (Procenat šuta za tri: 50.0%)
  • 5/6 sa linije penala (Procenat šuta sa linije penala: 83.3%)
  • 4 faulova i 2 izgubljenih lopti.

Iako ga nije hteo šut, Jokić je u prvom poluvremenu izgledao veoma dobro na terenu – bio je agresivan, svaki put je jako ulazio u kontakt sa Embidom, šutirao je slobodna bacanja i to sve se odrazilo na rezultat na semaforu.

Nagetsi su posle 24 minuta igre vodili sa 59:51 i izgledali su bolje od Siksera, pa se tako činilo da bi ekipa Majka Melouna mogla da zabeleži veoma važnu pobedu.
Međutim, igra Denvera raspala se u trećoj i četvrtoj deonici koju su 76sersi dobili sa 68:45. Embid je meč završio sa 20 poena (6/12) i 13 skokova, dok je isti poenterski učinak imao i Dario Šarić.

Pratio ih je Džej Džej Redik sa 19 poena, 18 je ubacio Kavington, dok su dvocifreni učinak imali još Belineli (11), Iljasova (11), kao i povratnik u ekipu Markel Fulc (10p i 8as).

Kod Nagetsa najefikasniji bio je Barton sa 25 poena, Mari je postigao 17, dok je Milsap meč završio sa 16 poena i devet skokova.

Denver se sa ovim porazom udaljio još više od plej-ofa, pošto sada ima skor od 40 pobeda i 34 poraza.