U fantastičnom duelu, Majami je savladao Denver 149:141 nakon čak dva produžetka, a junaci pobede tima sa Floride bili su Džejms Džonson i Keli Olinik.

Statistika

• Za 48 minuta na parketu Nikola Jokić je zabeležio 14 skokova, 4 asistencija, 0 blokade i 1 ukradenih lopta.
  • 10/18 za dva (Procenat šuta za dva: 54.4%)
  • 2/2 za tri (Procenat šuta za tri: 100%)
  • 6/6 sa linije penala (Procenat šuta sa linije penala: 100.0%)
  • 4 faulova i 3 izgubljena lopta.

Denver je bolje otvorio meč, serijom 11:0 stigao do prednosti 16:5, ali to je praktično bio jedini deo igre u kome je neki od timova imao značajno veću prednost.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu, Majami u poslednjih pet minuta utakmice imao plus na svojoj strani, ali je Jokić iz odbitka na deset sekundi pre kraja doneo izjednačenje Nagetsima.

Domaći tim je imao napad za pobedu koji nije iskoristio, pa je meč otišao u produžetak. Ni u dodatnih pet minuta nije dobijen pobednik, i Majami i Denver su propustili svoje prilike za trijumf.

U drugom produžetku zablistao je Džejms Džonson koji je nanizao čak deset poena i bio „match winner“.

Predvođeni Džonsonom, igrači Majamija postavili su novi rekord franšize po broju datih poena. Džonson je meč završio sa 31 poenom i 11 skokova, čak 18 poena postigao je u produžecima.

Keli Olinik je ubacio 30 poena uz osam skokova, Goran Dragić je dodao 20. Za Nagetse, koji su izgubili treći put na poslednja četiri duela, Nikola Jokić je imao 34 poena i 14 skokova, Čenlder ga je pratio sa 26, Marej 23, Barton 22…