Nikola Jokić ponovo je bio najbolji pojedinac u redovima Nagetsa zabeleživši dabl-dabl učinak. Srpski košarkaš je na terenu proveo 35 minuta i za to vreme je postigao 17 poena, zabeležio 12 skokova i dve asistencije. Memfis zabeležio trijumf nad Denverom od 101:94

Statistika

• Za 35 minuta na parketu Nikola Jokić je zabeležio 12 skokova, 2 asistencija, 2 blokade i 4 ukradenih lopti.
  • 5/15 za dva (Procenat šuta za dva: 33.3%)
  • 1/4 za tri (Procenat šuta za tri: 25.0%)
  • 6/8 sa linije penala (Procenat šuta sa linije penala: 75.0%)
  • 3 faulova i 1 izgubljena lopta.

Denver našeg Nikole Jokića, koji vodi grčevitu borbu za mestom koje iz Zapadne konferencije NBA lige vodi u plej-of, nije mogao da zamisli gori početak niza od sedam uzastopnih gostovanja.

Posle skoro sedam nedelja, Memfis je nekoga pobedio i to baš ekipu čiji je vođa naš centar – 101:94.

Devetnaest poraza u nizu glasila je crna serija „grizlija“, zvanično najgore plasiranog tima u ligi, a dolazak Nagetsa isprva je značio gotovo izvestan nastavak te serije neuspeha. Međutim, stvari u timu Denvera uopšte se nisu odvijale kako su to navijači ovog kluba očekivali. Ne nakon što je stigla vest da najbolji strelac tima, Geri Heris, neće moći da pomogne saigračima u naredne tri-četiri utakmice, zbog povrede kolena na meču sa Detroitom.

A u Memfisu Nagetsi i nisu ličili na sebe. Jokić je u jednom trenutku pogodio loptom sudiju u glavu…

… ali, iako nije snosio posledice zbog toga, to je bio slikoviti prikaz onoga što se dešavalo njegovom timu: raspad sistema. Gosti su, naime, šutirali sa samo 22% „uspešnosti“ u prvoj četvrtini, a već u drugoj su od autsajdera gubili sa 21 poenom razlike.

Buđenje u drugom poluvremenu, a dvaput je ekipa trenera Majkla Malona stizala do izjednačenja u četvrtom minutu četvrte četvrtine, nije bilo dovoljno za preokret. I, tako je u poslednja dva meseca i 12 dana, Denver izgubio šest mečeva od „zapadnih“ timova koji plej-of mogu da sanjaju. Sada čak i od nejakog Memfisa.

Poraz na parketu najgoreg NBA tima doveo je Denver do učinka 38-32, trenutno dovoljnog samo za deseto mesto u Zapadnoj konferenciji. Da su Nagetsi ostvarili dve pobede u onim pomenutim mečevima sa autsajderima, sada bi bili na deobi pete pozicije. Upravo zato, dok skoro svi koji su na tabeli ispred Jokićeve ekipe ređaju uspehe, Denver nije mogao ni da zamisli gori početak serije od sedam gostovanja. Posle poraza od Memfisa, slede mečevi na parketima Majamija, Čikaga, Vašingtona, Filadelfije, Toronta i Oklahome, a od svih tih utakmica, samo će gostovanje Bulsima biti utakmica sa ekipom koja trenutno nije na poziciji koja vodi u doigravanje.

Izvor: Blic, Sportklub.rs