Denver Nagetsi su ispustili dvocifrenu prednost protiv Klipersa i izgubili rezultatom 122:120.

Nikola Jokić, naš najbolji košarkaša u NBA, nije se mnogo naigrao u uvom meču. Na terenu je proveo 28 minuta ostvarivši učinak od 18 poena, šest skokova i četiri asistencije, uz šut iz igre 4/5, bacanja 8/8.

Vredi spomenuti da u trećoj četvrtini Nikola je zaigrao kao u transu, ubacio 13 poena, bio nezaustavljiv za odbranu rivala koja ga je često faulirala, a on bio nepogrešiv sa linije penala – 8/8.

Statistika

• Za 28 minuta na parketu Nikola Jokić je zabeležio 6 skokova, 4 asistencija, 1 blokadu i 1 ukradenu loptu.
  • 4/5 za dva (Procenat šuta za dva: 80.0%)
  • 2/3 za tri (Procenat šuta za tri: 66.7%)
  • 8/8 sa linije penala (Procenat šuta sa linije penala: 100.0%)
  • 4 faulova i 5 izgubljenih lopti.

Za Denver se posle više od dva meseca na teren vratio Pol Milsap koji je postigao devet poena uz sedam uhvaćenih lopti. Najefikasniji kod Nagetsa bio je Geri Heris sa 23 poena, Barton je ubacio 19, dok su po 18 imali još Čendler i Mari.

Na terenima Pepsi centra videli smo čak trojicu srpskih košarkaša (Teodosić, Marjanović, Jokić), od kojih je najviše blistao Boban Marjanović koji je po prvi put dobio veću minutažu.

Marjanović je na terenu proveo samo 15 minuta i za to vreme je ostvario učinak od 18 poena, šest skokova, dve ukradene lopte, jedne asistencije i blokade.

Plamli i Jokić nisu mogli mnogo protiv centra Klipersa i njegova partija jedan je od glavnih razloga zašto su Klipersi slavili u Koloradu.

Klipersi se nalaze na osmom mestu Zapada sa skorom 32/27, dok su Nagetsi deveti sa 33/28. Predstoji nam velika borba za plej-of u zapadnoj konferenciji.