Nikola Jokić je posle tri uzastopna tripl-dabla umalo ostvario i četvrti, iako je igrao protiv najboljeg tima u NBA ligi, Hjuston Roketsa.

Statistika

• Za 31 minuta na parketu Nikola Jokić je zabeležio 14 skokova, 8 asistencija, 1 blokadu i 1 ukradenu loptu.
  • 7/18 za dva (Procenat šuta za dva: 38.9%)
  • 0/1 za tri (Procenat šuta za tri: 0.0%)
  • 7/9 sa linije penala (Procenat šuta sa linije penala: 77.8%)
  • 4 faulova i 3 izgubljenih lopti.

Nagetsi su poraženi posle četiri trijumfa, a još jednu odličnu partiju pružio je centar tima iz Kolorada Nikola Jokić kome su nedostajale dve asistencije da četvrti meč uzastopno završi sa tripl-dabl učinkom.

Jokić je u drugom delu poslednje četvrtine postigao 8 poena i dao je veliki doprinos u povratku svog tima posle minus 17 (100:83) na svega 4 peona zaostatka (110:106) na dva minuta i 12 sekundi pre kraja.

Ipak, raspoloženi Džejms Harden je sa 4 vezana poena odbio napad Denvera, a 12. uzastopni trijumf lidera šampionata, odnosno 46. u sezoni, uz 13 poraza, sa penala su overili Džoe Džonson i Kris Pol.

Nakon ovog poraza Nagetsi su pali na osmu poziciju na Zapadu sa 33 pobede i 27 poraza, dok je Hjuston prvi sa skorom 46-13.