Košarkaši Minesota Timbervulvsa pobedili su Denver Nagetse 112:106 posle produžetka i plasirali se u plej-of posle 14 godina pauze!

Nikola Jokić je predvodio Nagetse sa 35 poena (14/25 iz igre, 4/7 trojke) i deset skokova, ali su ga Vulvsi zaustavili u finišu četvrtog perioda i produžetku (2/8 u tom periodu).

Statistika

• Za 46 minuta na parketu Nikola Jokić je zabeležio 10 skokova, 3 asistencija, 0 blokade i 1 ukradenu loptu.
  • 14/25 za dva (Procenat šuta za dva: 56.0%)
  • 4/7 za tri (Procenat šuta za tri: 57.1%)
  • 3/4 sa linije penala (Procenat šuta sa linije penala: 75.0%)
  • 4 faulova i 3 izgubljenih lopti.

Tako će Nemanja Bjelica (bez poena, 0/4, dva skoka, tri ukradene za 11 minuta) biti jedini Srbin u NBA plej-ofu ove sezone.

Denver je imao dosta problema u napadu tokom celog meča, ali je zahvaljujući impresivnoj trećoj četvrtini Jokića (17 poena, tri trojke), te seriji Mareja u finišu meča izborio produžetak.

Međutim, Taž Gibson je nakon 40 minuta mučenja sa Srbinom konačno uspeo da ga obuzda, što je ostavilo Denver bez rešenja u napadu u produžetku, dok su s druge strane Vulvsi koristili slobodna bacanja.

Predvodio ih je sjajni Džimi Batler sa 31 poenom uz po pet skokova i asistencija, dok je fantastičan okršaj u reketu sa Jokićem vodio Karl-Entoni Tauns sa 26 poena i 14 uhvaćenih lopti.

Jokić nije imao dostojnu pomoć saigrača u napadu, tek su na momente iskakali povremeno Vil Barton koji je završio sa 24 poena, osam skokova, pet asistencija, i Džamal Marej (20p, po 6sk i as), dok je posebno podbacio Vilson Čendler koji nije postigao nijedan koš.

Jokić se mučio u reketu na startu meča, ali je dobro razigravao tim u prvoj četvrtini, da bi mu proradio šut u drugom kvartalu u kojem ubacuje devet poena.
Minesota je posle nešto boljeg starta Denvera preuzela kontrolu zahvaljujući tandemu Batler-Tauns, a čim je trener Denvera Meloun izveo Jokića na dva minuta, raspala se igra Nagetsa i Vulvsi beže na +10.

Srbin uspostavlja dominaciju u trećem perioda, pogađao je odakle je stigao, ubacio i tri uzastopne trojke, ukupno 17 poena i vratio meč u potpuni egal.

Vulvsi timskom igrom ipak vratili prednost i kontrolisali ritam, poveli su 99:91 tri minuta pre kraja, kada Jokić trojkom pokreće seriju Nagetsa 8:0 (tri koša Mareja za 10:2) za izjednačenje 99:99.

Usledili su po koš Batlera i Mareja, nakon čega Denver dobrom odbranom dobija dva napada za preokret, prvi su upropastili, drugi ne koristi Jokić, da bi Batler promašio šut preko Milsepa za pobedu Vulvsa.

Jokić hvata loptu i Danveru ostaju 4,4 sekunde za pobedu. Lopta je išla upravo na Srbina koji pokušava step-bekom da se oslobodi Gibsona, ali on uspeva da mu ukrade loptu 1,6 sekundi pre kraja, ali Vulvsi organizuju loš napad pa je usledio produžetak.

U dodatnih pet minuta Gibson je potpuno obuzdao Jokića, ali Marej i Barton preokreću ipak rezultat za Nagetse, za prvo vođstvo još od uvodnog kvartala.
Međutim, Jokić je podbacio u poslednjem minutu, nije imao rešenje za odbranu Gibstona, a nakon sjajnog „floutera“ Tiga za 107:106, Nagetsi redaju promašaje, da bi u poslednjem minutu Batler i Vigins stavili tačku sa „penala“ za konačnih 112:106.

Vulvsi će u prvom nastupu u plej-of još od ere Kevina Garneta kao osmi tim Zapada igrati sa najboljom ekipom konferencije Hjuston Rokitsima.