Kao da tripl-dabl učinak polako prelazi u naviku Nikoli Jokiću, pa je as Denvera vodio ekipu do pete uzastopne pobede i važnog trijumfa nad Los Anđeles Klipersima u subotu uveče - 134:115.

Teoretski, Nagetsi bi i pored poraza ostali u trci za plej-of, iz koje su ovako eliminisali Kliperse i matematički. I ne samo da su ih eliminisali, već su ih deklasirali i poslalu jasnu poruku pred dva odlučujuća duela sa Portlandom i Minesotom.

Statistika

• Za 34 minuta na parketu Nikola Jokić je zabeležio 11 skokova, 11 asistencija, 1 blokadu i 2 ukradenih lopti.
  • 9/14 za dva (Procenat šuta za dva: 64.3%)
  • 1/2 za tri (Procenat šuta za tri: 50.0%)
  • 4/5 sa linije penala (Procenat šuta sa linije penala: 80.0%)
  • 2 faulova i 2 izgubljenih lopti.

Jokić i družina drže plej-of sudbinu u svojim rukama i trijumfi u oba susreta vode ih u doigravanje.

Košarkaši Denvera su od početka do kraja kontrolisali rezultat bez ikakvih problema i naš reprezentativni centar je devetim tripl-dablom ove sezone rešio duel u Los Anđelesu u finišu treće četvrtine. Tada je došao do 21 poena i po 10 skokova i asistencija, pri rezultatu 91:74, pre nego što je otišao na klupu da zasluženo odmori.

Do tada je imao karakteristična i dodavanja i pogotke, i obeležio još jedan ubedljiv trijumf „grumenja“. Na kraju je stao na 23 poena i po 11 uhvaćenih lopti i uspešnih dodavanja uz dve „krađe“ i blokadu za 34 minuta.

Pored Jokića, još šestorica igrača Denvera su bila dvocifrena. Najefikasniji je bio Vil Barton sa 31 poena, Džamal Marej je dodao 19, a Pol Milsap 15. Na 13 se zaustavio Vilson Čendler, Mejson Plamli na 11, a Devin Heris na 10.

Kod bledih Klipersa istakao se Boban Marjanović sa čak devet poena i osam skokova za samo 10 minuta na parketu.